تبلیغات
سرگرمی
 
 
 

زمان مرگ چه حسی به ما دست میدهد.

نویسنده : Ali golestani | تاریخ : 05:26 ب.ظ - چهارشنبه 5 تیر 1392

 

زمان مرگ چه حسی به ما دست می دهد؟


sky news : احتمالاً بسیاری از ما در مورد این كه هنگام مرگ با چه احساسی ممكن است روبرو شویم فكر كرده‌ایم. دانشمندان این موضوع را مورد بررسی قرار داده و حقایقی در مورد آن كشف كرده‌اند.

این حقایق كه در مجله New Scientist انتشار یافته‌اند، شیوه‌های مختلفی را كه یك فرد ممكن است جان خود را از دست دهد، مورد بررسی قرار داده‌اند. این شیوه‌ها موارد مختلفی نظیر سوختن، غرق شدن و بریده شدن سر را در بر می‌گیرد.

گفتنی است محققان این یافته‌ها را با استفاده از پیشرفت‌های علوم درمانی و تجربیات بازماندگان خوش‌شانس به دست آورده‌اند.

بنا بر نتایج این گزارش، علت مرگ در موارد مختلف معمولاً نرسیدن اكسیژن كافی به مغز عنوان شده است. اما در صورتی كه اطلاعات بیشتری نیاز باشد، در ادامه مطلب پاره‌ای از نتایج تحقیقات پژوهشگران آورده شده است.

غرق شدن

نخست، ترس و وحشت قربانیان را فرا می‌گیرد و آن‌ها تلاش می‌كنند تا نفس خود را حبس كنند. این فرآیند حدود 30 تا 90 ثانیه به طول می‌انجامد. نجات یافتگان می‌گویند زمانی كه آب وارد شش‌ها می‌شود، حسی «سخت و دردآور» تجربه كرده‌اند اما این حس به سرعت جای خود را به «آرامش و راحتی» می‌دهد. نبود اكسیژن سبب از دست رفتن هوشیاری، توقف قلب و مرگ مغز می‌شود.

حمله قلبی

احساس درد و فشار شدید در قسمت سینه، معمول‌ترین نشانه در این نوع مرگ است. این امر بدان دلیل اتفاق می‌افتد كه ماهیچه‌های قلب در حال تقلی برای دسترسی به اكسیژن هستند. اختلال در ضربان عادی قلب، از كار افتادن آن را به دنبال خواهد داشت. از دست رفتن هوشیاری حدود 10 ثانیه طول می‌كشد و مرگ دقایقی بعد فرا خواهد رسید.

از دست رفتن خون

 هر فرد كه 1.5 لیتر از خون خود را از دست دهد، احساس ضعف و تشنگی در او به وجود خواهد آمد. زمانی كه 2 لیتر از خون بدن از دست رفته باشد، احساس سرگیجه در افراد غالب می شود و پس از آن فرد از هوش می‌رود.

برق گرفتگی

برقی گرفتگی خانگی ممكن است قلب را از كار بیندازد و پس از 10 ثانیه فرد را بی‌هوش كند. این موضوع در مواردی همچنین می‌‌تواند منجر به از دست رفتن فوری هوشیاری شود. این در حالی است كه ادعاها حاكی از آن است كه برخی زندانیان كه توسط صندلی الكتریكی اعدام شده‌اند، در اثر خفگی جان خود را از دست داده‌اند.

سقوط از ارتفاع
نجات یافتگان سقوط آزاد اغلب این مورد را گزارش كرده‌اند كه گذشت زمان كند می‌شود. مطالعه بر روی 100 نفر از افرادی كه از روی پل Golden Gate در سانفرانسیسكو خودكشی كرده بودند، نشان داد كه اكثر آن‌ها به صورت آنی فوت كرده‌اند.

اعدام (آویزان شدن از طناب)
مجازات‌هایی كه در برخی كشورها برای مجرمین در نظر گرفته می‌شود و یا خودكشی از این طریق، باعث مرگ شخص از طریق خفگی می‌شوند. این عمل ممكن است فرد را ظرف 10 ثانیه بی‌هوش كند اما در صورتی كه طناب به شیوه‌ای درست بسته نشده باشد، این فرآیند ممكن است دقایق زیادی طول بكشد.

آتش
سوختگی، درد شدیدی را منجر می‌شود و حساسیت پوست را به درد افزایش می‌دهد. محققان می‌گویند پس از تخریب عصب‌های سطحی، مقداری از درد ممكن است كاهش یابد اما نه زیاد. اما مرگ در آتش‌سوزی اكثراً به دلیل استنشاق گازهای سمی و خفگی حادث می‌شود.

بریده شدن سر
بریده شدن سر می‌تواند سریع و بدون درد باشد اما به نظر می‌رسد پس از صدمه دیدن نخاع، هوشیاری همچنان برای مدت كمی ادامه دارد. محققان می‌گویند مغز ممكن است همچنان به فعالیت خود برای مدت 7 ثانیه ادامه دهد. گزارش‌ها از اعدام‌های گیوتین در فرانسه حاكی از آن است كه چشم‌ها و دهان برخی قربانیان به مدت 30 ثانیه از خود حركت نشان می‌داده‌اند.
 

آخرین مطالب

» جک تصویری ( جمعه 10 آبان 1392 )
» 14 روش برای جستو جو در گوگل ( جمعه 10 آبان 1392 )
» جک تصویری ( پنجشنبه 9 آبان 1392 )
» جک تصویری ( پنجشنبه 9 آبان 1392 )
» روش پول در اوردن ( پنجشنبه 9 آبان 1392 )
» بنیانا ( پنجشنبه 9 آبان 1392 )
» جک خنده دار ( چهارشنبه 8 آبان 1392 )
» شیطون ترین فار کری ( شنبه 19 مرداد 1392 )
» کاریکاتور ( سه شنبه 15 مرداد 1392 )
» اینم کارت دانشکده هیولا ها. ( سه شنبه 15 مرداد 1392 )
» شیطون ترین هیتمن ( سه شنبه 15 مرداد 1392 )
» عکس ( شنبه 12 مرداد 1392 )
» آرزو ( جمعه 11 مرداد 1392 )
» ببخشید ( جمعه 11 مرداد 1392 )
» شکل ( شنبه 8 تیر 1392 )